Со референдум во 2016 Британија ја напушти ЕУ, но преку амбасадорот Лосон „ја поддржува евроинтеграцијата“ на РМ

„Амбасадорот на Велика Британија Лосон ја повтори британската поддршка за европската интеграција на * Македонија, како и реформите во земјата, но и големиот ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, потпретседателите Горан Мисовски и Хусни Исмаили и координаторите на пратеничките групи, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европскиот пат позитивно ќе влијае врз демократската и економска консолидација на земјите од регионот, оцениле на денешната средба во Брисел министерот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во рамките на работната посета на Брисел, министерот за надворешни работи, Бујар Османи денес оствари средба со европратеникот и известител за Северна ...
| | веќе видена | слични

Соговорниците разменија мислења за тековниот пристапен процес на Македонија во ЕУ и потребата за забрзана евро-интеграција за сите држави од Западен Балкан во ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари денеска во неговиот кабинет го пречека британскиот амбасадор во Скопје, Метју Лосон. „Му се заблагодарив на ...
| | веќе видена | слични

На средба со потпретседателот на Владата на Република Србија, Милош Вучевиќ разговаравме на повеќе теми, во насока на продолжување и унапредување на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија, Димитар Ковачевски, придружуван од министерката за одбрана, Славјанка Петровска и министерот за внатрешни ...
| | веќе видена | слични

А ктуелните претседавања на Шведска со Европската Унија и на Северна Македонија со ОБСЕ беа меѓу темите за кои денеска на средба разговараа министерот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира лагите изнесени на порталот „Макпрес“ дека за безбедноста во сабота ќе се грижат и бугарски полицајци. ...
сите 751 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 255 | | | веќе видена

Проширувањето на сегашното мнозинство кое што ја подржува владата е со идеја да се купи време од двете партии на власт СДСМ и ДУИ до редовниот термин на ...
сите 228 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 275 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека испораката на тенкови во Украина нема да донесе решение за конфликтот.„Не можам да кажам дека верувам дека ...
сите 288 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 244 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 213 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со референдум во 2016 Британија ја напушти ЕУ, но преку амбасадорот Лосон „ја поддржува евроинтеграцијата“ на РМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: