Модриќ одби да биде најплатениот фудбалер на светот по Роналдо и Мбапе


Арапскиот „Оказ Спорт“ ги објави деталите за понудата на Ал Наср за Лука Модриќ (37). Саудијците сакаа да го направат хрватскиот капитен трет најплатен ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерот Кристијано Роналдо со сопругата Георгина Родригез живеат во луксузенн хотел во Саудиска Арабија, каде цената е 3150 евра по ноќ. Веќе месец дена со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По трансферот на Кристијано Роналдо во Саудиска Арабија, светските медиуми почнаа да шпекулираат дека и други фудбалски ѕвезди ќе го следат неговиот пример и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На социјалните мрежи се појави видео кое го привлече невиденото внимание на фудбалските фанови ширум светот...Роналдо со својата игра ги разочара навивачите, ...
| | веќе видена | слични

По шокантниот трансфер на Кристијано Роналдо во Ал Наср, сега пребогатите шеици се во нов поход. Имено државата Саудиска Арабија, преку своите клубови упатила ...
| | веќе видена | слични

Реакцијата на Кристијано Роналдо откако фановите го снимале во ресторанот во којшто тој влегол, ги изненадила присутните. Пред неколку денови популарниот ...
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо. Човек – приказна. Секој ден, секој час има по нешто интересно за него. Се знае сега каде игра, се знае дека пред некој ден газдите на Ал ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Саудиска Арабија има намера со големите фудбалски ѕвезди да ја промовира земјата и да ја истакне кандидатурата, заедно со Египет и Грција, за домаќин на ...
| | веќе видена | слични

Не е јасно дали станува збор за шега или навистина на снимката е еден од претседателите на арапскиот клуб. Засега доаѓањето на Кристијано Роналдо во Саудиска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Димитар Ковачевски апелира на смиреност на утрешниот ден на чествувањето на роденденот на великанот Гоце Делчев. Тој рече дека МВР и Владата ќе ...
сите 486 | | | веќе видена

Претседателот на Алијанса за Албанците (АА), Арбен Таравари изјави дека за неколку дена ќе се знае дали тие ќе станат дел од Владата или не. Оваа работа, тврди ...
сите 201 | | | веќе видена

Полициските билтени се преполни со кражби, но последната што се случи во населбата Аеродром во Скопје е како од рубриката верувале или не.Двајца крадци им ги ...
сите 234 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 63 | | | веќе видена

Tито Петковски од НСДП вели дека Бугарија и Македонија се 100 години зад визиите на херојот Гоце Делчев. Тој е разочаран од односот на Бугарија. „Јас не само ...
сите 134 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден спроведена е акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на целата држава. При контролата санкционирани се 43 возачи. ...
сите 247 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Модриќ одби да биде најплатениот фудбалер на светот по Роналдо и Мбапе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: