Ахмети - Лосон: Сојузот за Европа на прогресивните партии е иднината

Ахмети и Лосон поразговараа за политичкиот моментум, важноста на политичката стабилност, европската алијанса на прогресивните сили, единството за усвојување на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери, потпретседателите Горан Мисовски и Хусни Исмаили и координаторите на пратеничките групи, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европскиот пат позитивно ќе влијае врз демократската и економска консолидација на земјите од регионот, оцениле на денешната средба во Брисел министерот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во рамките на работната посета на Брисел, министерот за надворешни работи, Бујар Османи денес оствари средба со европратеникот и известител за Северна ...
| | веќе видена | слични

Соговорниците разменија мислења за тековниот пристапен процес на Македонија во ЕУ и потребата за забрзана евро-интеграција за сите држави од Западен Балкан во ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари денеска во неговиот кабинет го пречека британскиот амбасадор во Скопје, Метју Лосон. „Му се заблагодарив на ...
| | веќе видена | слични

На средба со потпретседателот на Владата на Република Србија, Милош Вучевиќ разговаравме на повеќе теми, во насока на продолжување и унапредување на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија, Димитар Ковачевски, придружуван од министерката за одбрана, Славјанка Петровска и министерот за внатрешни ...
| | веќе видена | слични

А ктуелните претседавања на Шведска со Европската Унија и на Северна Македонија со ОБСЕ беа меѓу темите за кои денеска на средба разговараа министерот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

При денешната посета на општина Карбинци, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф. д-р. Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање во однос на што настанот ...
сите 682 | | | веќе видена

Русија преку својата амбасада во Скопје упати реакција до министерот за надворешни работи Бујар Османи да не шири изјави дека Русија го поттикнува соседскиот ...
сите 481 | | | веќе видена

Кренар Лога од Алијанса за Албанците, кој веќе беше виден како со партискиот претседател Арбен Таравари, оди на средба во Владата за евентуално проширување на ...
сите 152 | | | веќе видена

„Индексот на перцепција на корупцијата 2022“ е уште една независна потврда на она што Алијансата за Албанците постојано го осудува. Во последното мерење на ...
сите 70 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски доставил листа со 14 листа до МВР, на кои на 4 февруари треба да им биде забранет влез од Бугарија во Македонија, дознава ...
сите 218 | | | веќе видена

Гледаме дека првенците или одговрните лица во бугарските клубови во Македонија се членови на ВМРО-ДПМНЕ и од социјалните мрежи дознаваме дека не така одамна, ...
сите 28 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ахмети - Лосон: Сојузот за Европа на прогресивните партии е иднината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: