„Сè секаде одеднаш“ доби најмногу номинации за Оскар


Британската актерка Андреа Рајсборо ќе ја задржи контроверзната номинација за Оскар за филмот „To Leslie“ (За Лесли) , иако анализата на необичната промотивна ...
| | веќе видена | слични

Академијата за филмска уметност и наука нема да ѝ ја одземе номинацијата за Оскар на британската актерка Андреа Рајсборо, иако имало загриженост околу ...
| | веќе видена | слични

Академијата ќе ја разгледа номинацијата на Андреа Рајзборо во време на дебата за нејзината кампања.Изненадувачката номинација за Оскар на британската актерка ...
| | веќе видена | слични

Режисерката Чиноние Чукву го обвини Холивуд за бесрамна мизогинија кон афроамериканките откако нејзиниот филм „Тил“ не доби ниту една номинација за „Оскар“. ...
| | веќе видена | слични

Финалето на кинотечната програма во јануари е во знакот на македонските (ко)продукции СНЕЖАНА НА КРАЈОТ УМИРА, дебитантски игран филм на Кристијан Ристески, ...
| | веќе видена | слични

На прагот на своите 60-ти години, двократниот оскаровец Том Хенкс сè почесто излегува од својата комфорна зона и избира улоги кои се оддалечуваат од оние по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ја решивме мистеријата дали има бугарска делегација во РСМ - има, коментираше Демерџиев за неговото присуство во живо во Скопје. Тој лично изјави дека ...
сите 388 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 66 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

Поданичкиот однос на владата допринесе Македонија да биде понижувана од Бугарија. Веднењето на кичма е причина на барањата на Бугарија кои секој ден се се ...
сите 433 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Сè секаде одеднаш“ доби најмногу номинации за Оскар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: