Санкциите ќе ги натераат функционерите повеќе да внимаваат и да бидат поодговорни, вели Агелер

Санкциите од страна на американската администрација ќе поттикнат подобро однесување и ќе ги натераат избраните функционери, наставниците и здравствените ...
| | веќе видена | слични

Корупцијата суштински го искриви начинот на кој функционираат некои институции во Бугарија и тие што ги контролираат, и тоа е на штета на бугарските граѓани, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии

Aмбасадорката на САД, Ангела Агелер денеска од Гостивар порача дека уставните измени треба да се усвојат за земјава да се придвижи напред. Според неа, ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Санкциите ќе поттикнат подобро однесување и ќе ги натера избраните функционери, наставниците и здравствените работници да постапуваат правилно, како и да си ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Полициските билтени се преполни со кражби, но последната што се случи во населбата Аеродром во Скопје е како од рубриката верувале или не.Двајца крадци им ги ...
сите 261 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, во неговото гостување во „Патот кон“ на ТВ Алсат, истакна дека овој пратенички состав нема мандат за ...
сите 201 | | | веќе видена

Одредени влијателни групи во Европа почнуваат внимателно да го напипуваат пулсот меѓу европските земји за некаква нова стратегија кон Западен Балкан, која би ...
сите 251 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 63 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден спроведена е акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на целата држава. При контролата санкционирани се 43 возачи. ...
сите 247 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Санкциите ќе ги натераат функционерите повеќе да внимаваат и да бидат поодговорни, вели Агелер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: