„Полицијата не му помогнала, брзата помош го одбила“: Какви дезинфомрации се шират по бугарските медиуми за Пендиков?


Во бугарскиот медиумски простор се пласираат многу невистини околу тепањето на Пендиков и слични дезинформации како дека полицијата не му помогнала, лекарите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Главниот комесар Станимир Станев, заменик главен секретар во Министерството за внатрешни работи на Бугарија, изјави за БТВ дека Бугарија е подготвена да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарија е подготвена да испрати полицајци во Македонија за 4 февруари, доколку се добие таков предлог. Македонија е одговорна за настанот, но ние можеме да ...
| | веќе видена | слични

Главниот комесар на бугарското Министерство за внатрешни работи Станимир Станев вели дека Бугарија може да обезбеди помош во полицајци на чествувањето на Гоце ...
| | веќе видена | слични

Северна Македонија нема да стане членка на Европската Унија во наредните 10 до 15 години, прогнозира поранешниот заменик-министер за надворешни работи на ...
| | веќе видена | слични

„Очекувам судири по повод прославата на 151-годишнината од раѓањето на Гоце Делчев во Северна Македонија“, изјави денеска во емисија „Утрово“ на БТВ Милен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 284 | | | веќе видена

Веднаш по потресната вест за настраданите од земјотресите во Турција и Сирија, Советот на Општина Кавадарци и Градоначалникот на Општина Кавадарци свикаа ...
сите 264 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 173 | | | веќе видена

Вчерашниот ден светот го обиколи снимката од штотуку родено бебе, кое било спасено од под урнатините во земјата. Кај него не била одвоена папочната врвца со ...
сите 564 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 272 | | | веќе видена

Лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари денеска се сретнал со амбасадорот на Бугарија во земјава Ангел Ангелов, на која, како што соопшти, истакнал ...
сите 120 | | | веќе видена

Пред објавување на конечниот договор околу проширувањето на владиното мнозинство, лидерот на СДСМ и премиер Димитар Ковачевски ќе одржи средба со претставници ...
сите 279 | | | веќе видена

Зборувајќи за земјотресите во Турција и генерално за разорните последици од земјотресите, д-р Жељко Жугиќ, градежен инженер, магистер по инженерска ...
сите 214 | | | веќе видена

Ќе продолжи периодот на стабилно и студено време со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во постепен пораст. Најстудено ќе биде во петок и во сабота ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Полицијата не му помогнала, брзата помош го одбила“: Какви дезинфомрации се шират по бугарските медиуми за Пендиков?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: