Домбровскис: Мора да се навикнеме на повисоки камати на кредитите

Извршниот потпретседател на Европската комисија за економија, Валдис Домбровскис е во посета на Хрватска, а во интервју за ХРТ го коментираше влезот на ...
| | веќе видена | слични

Се чини дека Европската централна банка (ЕЦБ) е подготвена да изврши уште едно големо зголемување на каматните стапки утре, четврток, со цел да ја заузда ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Во својот најнов извештај за економската состојба во светот, Меѓународниот монетарен фонд предупреди дека се очекува Велика Британија ...
| | веќе видена | слични

Економијата на Обединетото Кралство ќе се намали и ќе има слаби перформанси во другите напредни економии бидејќи високите трошоци за живот продолжуваат да ги ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Масовната имиграција ја намалува работната сила и долгорочно може да влијае на економскиот раст на земјата. Загриженоста, како што јави Топ чанел, ја изнесол ...
| | веќе видена | слични

Среде војна со Украина и санкции поради тоа, Русија годинава ќе оствари економски раст од 0,3 проценти, поголем од европската „локомотива“ Германија, чиј бруто ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Полициските билтени се преполни со кражби, но последната што се случи во населбата Аеродром во Скопје е како од рубриката верувале или не.Двајца крадци им ги ...
сите 260 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, во неговото гостување во „Патот кон“ на ТВ Алсат, истакна дека овој пратенички состав нема мандат за ...
сите 201 | | | веќе видена

Одредени влијателни групи во Европа почнуваат внимателно да го напипуваат пулсот меѓу европските земји за некаква нова стратегија кон Западен Балкан, која би ...
сите 250 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 63 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден спроведена е акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на целата држава. При контролата санкционирани се 43 возачи. ...
сите 247 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Домбровскис: Мора да се навикнеме на повисоки камати на кредитите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: