Предвремените избори во Бугарија најверојатно на 2. април, тешко би се организирале до 26. март

Бугарскиот претседател Румен Радев денеска се сретна со раководството на Централната изборна комисија (ЦИК) за утврдување на најповолен датум за распишување на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Словачкиот Парламент денеска одобри петмесечно скратување на четиригодишниот мандат на тековниот состав на собранието, закажувајќи нови избори за 30 септември. ...
| | веќе видена | слични

Пратениците во Бугарија едногласно со 190 „за“ во второ читање усвоија предлог закон за изменување и дополнување на законот за предучилишно и училишно ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Министерството за култура ги направи сите подготовки и целиот елаборат во врска со отворање на МКЦ во Благоевград, кој потоа беше доставен до Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Кога ќе завршат изборите во Бугарија предвидени за првата недела од април ќе продолжат разговорите на долгорочна основа за отворањето на македонски културен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Датумот на предвремените парламентарни избори ќе биде 2 април, најави вчера бугарскиот претседател, Румен Радев, во Софија. Шефот на бугарската држава ...
| | веќе видена | слични

Меѓутоа, Бугарија ќе оди на избори во првата недела на април. Штом ќе завршат изборите, ќе можат да продолжат разговорите на долгорочна основа во однос на тој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полициските билтени се преполни со кражби, но последната што се случи во населбата Аеродром во Скопје е како од рубриката верувале или не.Двајца крадци им ги ...
сите 260 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, во неговото гостување во „Патот кон“ на ТВ Алсат, истакна дека овој пратенички состав нема мандат за ...
сите 201 | | | веќе видена

Одредени влијателни групи во Европа почнуваат внимателно да го напипуваат пулсот меѓу европските земји за некаква нова стратегија кон Западен Балкан, која би ...
сите 250 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 63 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден спроведена е акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на целата држава. При контролата санкционирани се 43 возачи. ...
сите 247 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Предвремените избори во Бугарија најверојатно на 2. април, тешко би се организирале до 26. март

Од:
До кого (е-маил):
Порака: