Дали неработната „недела“ повторно стана работна?!

 „Добар ден!“, „Довидување!“, „Дојдете напред имате уште две слободни места“, „Пред нас е автобусот со број 48, ако некому му треба да го стигнам!“ – ова се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавниот превоз во главниот град никако да се стабилизира. По повлекувањето на автобусите на приватнтие превозници, иако се зголеми бројот на автобуси од ...
| | веќе видена | слични

 Патниците што не се враќаа на време ги остававме на пристаниште, додека другите шетаа ние имавме вежби за евакуација, а за љубовните врски беше важен и чинот ...
| | веќе видена | слични

Останато

ЕУ мора да се откаже од преправањето дека е само олеснувач меѓу страните – а Вашингтон мора да се откаже од преправањето дека е само поддржувач што го следи ...
сите 422 | | | веќе видена

Ковачевски да излезе и да го покаже документот колку пратеници од СДС не му се потпишале дека ќе гласаат уставни измени. Ковачевски треба да каже дали откако ...
сите 309 | | | веќе видена

„Потребно е да се направат измени во законодавството со кое се забранува каква било активност на МКС на територијата на нашата земја, како и да се предвиди ...
сите 170 | | | веќе видена

Централниот совет на Демократскиот сојуз расправаше за актуелните политички состојби во земјата при што оцени дека евроинтеграциските процеси се врвен ...
сите 31 | | | веќе видена

Економските политики на Владата предводена од СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски и антикризните мерки вредни 760 милиони евра дадоа резултат, соопшти денеска ...
сите 95 | | | веќе видена

На 25.03 од страна на полициски службеници од полициската станица за безбедност на сообраќајот при СВР Битола на стариот пат Прилеп - Битола бил лишен од ...
сите 250 | | | веќе видена

Се чувствувам засрамено што воопшто имав можност во животот да запознаам една таква личност. И таа и СДСМ им должат извинување на скопјани, рече лидерот на ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали неработната „недела“ повторно стана работна?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: