Македонец почина од срцев удар на граничниот премин Прешево

Македонски државјанин почина денеска на граничниот премин Прешево. Причината, како што пренесуваат српските медиуми е срцев удар. – Од српското обвинителство ...
| | веќе видена | слични

Да ја кажеме истината в очи за тоа кој кого репресира и кој кого го лаже во актуелните македонско - бугарски случувања, вели проф. д-р Стојко Стојков од ОМО ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Двојни стандарди! Која е разликата во третманот на Македонците во Бугарија и Бугарите во Македонија?- прашуваат од ОМО Илинден Пирин. Тие потесетуваат дека на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Кога ќе престане Бугарија со јазикот на омразата кон етничките Македонци и Македонки во Пиринска Македонија и во цела Бугарија, кои се подложени на тотална ...
| | веќе видена | слични

Додека Бугарија се пресметува со Македонија за тепањето на секретарот на клубот на Бугарите во Охрид, наводно, поради тоа што се декларира како Бугарин, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Бугарија е подготвена да испрати полицајци во Северна Македонија на 4 февруари, ако добие таков предлог. Северна Македонија е одговорна за настанот, но ние ...
сите 658 | | | веќе видена

Дали министерот за правда Никола Тупанчевски ќе биде првата „жртва“ на се поизвесниот влез на Алијанса во Владата?Неофицијални извори укажуваат деа ресорот за ...
сите 581 | | | веќе видена

Македонија е на 85 место во светот на ранг листата на корумпираност, покорумпирана од Бугарија и Косово во регионов и од Тринидад и Тобаго пошироко во светов, ...
сите 67 | | | веќе видена

Имам информации за такви информативни разговори и јас ја користам оваа прилика да ги повикам граѓаните во Македонија да не подлегнуваат на провокациите кои што ...
сите 170 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 304 | | | веќе видена

Бугарски државјанин го тепал Христијан Пендиков, секретарот на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид. Тоа не е лицето кое е во притвор за тепачката, туку ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонец почина од срцев удар на граничниот премин Прешево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: