Претседавањето со ОБСЕ и Уставните измени тема на разговор меѓу Османи и Гир


Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска се сретна со шефот на Делегацијата на ЕУ во Северна Македонија, амбасадорот Дејвид Гир при што во фокусот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонија, како земја претседавач, строго ќе ги почитува основните принципи и вредности на ОБСЕ. Во фокус на Организацијата ќе биде Украина, односно ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Високиот преставик за надворешна и безбедносна политика, Жосеп Борел денеска го осуди инцидентот со нападот во Охрид истакнувајќи дека се неприфатливи изјавите ...
| | веќе видена | слични

Го осудувам нападот во Охрид, исто како што го направија тоа и властите во Скопје, изјавил денеска високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Високиот претставник за надворешна и безбедносна политика на ЕУ, Жозеп Борел, на заедничка прес-конференција со министерот за надворешни работи Бујар Османи во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседавачот на ОБСЕ Бујар Османи, денеска во Брисел се сретна со Жозеп Борел, Високиот претставник на ЕУ за надворешни работи и безбедносна политика и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За време на посетата, Османи ја потенцираше природната и цврста врска меѓу ЕУ и ОБСЕ, како и сите земји учеснички на Организацијата, што е поволен простор за ...
| | веќе видена | слични

Претседавачот со ОБСЕ и министер за надворешни работи Бујар Османи денеска во Брисел имаше обраќање пред Северноатлантскиот совет на НАТО, каде ја претстави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Mинистерот за надворешни работи Бујар Османи упати апел до јавноста за мирно и достоинствено чествување на 4 февруари, денот на кој се одбележува ...
сите 476 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 135 | | | веќе видена

Вчера во 13.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „Марко Орешковиќ“ во Скопје, товарно моторно возило „пежо“ со велешки регистарски ознаки, ...
сите 252 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 220 | | | веќе видена

Полјаците со силна воена логистичка поддршка за украинската војска Американскиот весник „Волстрит журнал“ објави голем извештај од огромен фабрички комплекс, ...
сите 189 | | | веќе видена

По вчерашното недолично донесување на министерот за економија Крешник Бектеши кон новинарите и по реакциите на медиумите и здруженијата, тој денеска упати ...
сите 87 | | | веќе видена

Килијан Мбапе го големи болки, куцајќи, го напушти мечот против Монпелје по само 20 минути игра. Многумина се надеваа дека повредата не е сериозна, но ...
сите 62 | | | веќе видена

Tито Петковски од НСДП вели дека Бугарија и Македонија се 100 години зад визиите на херојот Гоце Делчев. Тој е разочаран од односот на Бугарија. „Јас не само ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседавањето со ОБСЕ и Уставните измени тема на разговор меѓу Османи и Гир

Од:
До кого (е-маил):
Порака: