Македонец почина на српската граница

Да ја кажеме истината в очи за тоа кој кого репресира и кој кого го лаже во актуелните македонско - бугарски случувања, вели проф. д-р Стојко Стојков од ОМО ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Двојни стандарди! Која е разликата во третманот на Македонците во Бугарија и Бугарите во Македонија?- прашуваат од ОМО Илинден Пирин. Тие потесетуваат дека на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Кога ќе престане Бугарија со јазикот на омразата кон етничките Македонци и Македонки во Пиринска Македонија и во цела Бугарија, кои се подложени на тотална ...
| | веќе видена | слични

Додека Бугарија се пресметува со Македонија за тепањето на секретарот на клубот на Бугарите во Охрид, наводно, поради тоа што се декларира како Бугарин, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонски државјанин почина денеска на граничниот премин Прешево. Причината, како што пренесуваат српските медиуми е срцев удар. – Од српското обвинителство ...
| | веќе видена | слични

Останато

Проширувањето на сегашното мнозинство кое што ја подржува владата е со идеја да се купи време од двете партии на власт СДСМ и ДУИ до редовниот термин на ...
сите 601 | | | веќе видена

Стојко Стојков од партијата на Македонците во Бугарија ОМО Илиден Пирин вели дека во сабота тој лично не доаѓа во Македонија, да положи цвеќе на гробот на ...
сите 543 | | | веќе видена

Претседателот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари вечерва изјави дека за неколку дена ќе се знае дали тие ќе станат дел од Владата или не. Оваа работа, ...
сите 245 | | | веќе видена

Додека Ковачевски се занимава со висока политика и саеми за "еднакви можности" и трча да и одоброволи на Бугарија, додека Ахмети си потпевнува песни во ...
сите 164 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 255 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 274 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонец почина на српската граница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: