Одлука за нови избори во Бугарија

5 копии

Словачкиот Парламент денеска одобри петмесечно скратување на четиригодишниот мандат на тековниот состав на собранието, закажувајќи нови избори за 30 септември. ...
| | веќе видена | слични

„Би била голема грешка повторно да се стопира европскиот пат на Северна Македонија. Мора да се инсистира да се спроведе преговарачката рамка“, вака изјавила за ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на бугарската партија Има таков народ, Слави Трифонов, се придружи на хорот од Софија што не штеди закани кон Македонија и кон, како што вели тој, ...
| | веќе видена | слични

„Цело време бевме против укинувањето на ветото за членство на Северна Македонија во Европската Унија, затоа што единствениот начин да ги натераме Македонците ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на бугарската партија, Има таков народ, Слави Трифонов сака да се врати ветото за Македонија. Вели дека Македонците требало да ги слушаат нив, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Лидерот на партијата Има Таков народ, Слави Трифонов вели дека почетокот на собирањето потписи за одржување на референдумот за воведување претседателска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владата не добила најава дека делегација од Бугарија ќе присуствува утре на одбележувањето 151 година од раѓањето на Гоце Делчев, соопшти премиерот Димитар ...
сите 482 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 115 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, во неговото гостување во „Патот кон“ на ТВ Алсат, истакна дека овој пратенички состав нема мандат за ...
сите 163 | | | веќе видена

Шефот на американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА) Вилијам Барнс наводно му понудил на Киев „мир во замена за земја“, а на Москва – „земја во замена ...
сите 226 | | | веќе видена

Десеттина картонски кутии, на кои е испишано –За добро здравје на Христијан Пендиков, Фондација Бугарска меморија, денес пристигнале во бугарскиот клуб Цар ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одлука за нови избори во Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: