Средба Османи – Гир: Укажано на важноста од усвојување на најавените уставни измени


Министерот за надворешни работи Бујар Османи, денес, оствари работна средба со шефот на Делегацијата на ЕУ во Република Северна Македонија, амбасадорот Дејвид ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонија, како земја претседавач, строго ќе ги почитува основните принципи и вредности на ОБСЕ. Во фокус на Организацијата ќе биде Украина, односно ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Високиот преставик за надворешна и безбедносна политика, Жосеп Борел денеска го осуди инцидентот со нападот во Охрид истакнувајќи дека се неприфатливи изјавите ...
| | веќе видена | слични

Го осудувам нападот во Охрид, исто како што го направија тоа и властите во Скопје, изјавил денеска високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Високиот претставник за надворешна и безбедносна политика на ЕУ, Жозеп Борел, на заедничка прес-конференција со министерот за надворешни работи Бујар Османи во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседавачот на ОБСЕ Бујар Османи, денеска во Брисел се сретна со Жозеп Борел, Високиот претставник на ЕУ за надворешни работи и безбедносна политика и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За време на посетата, Османи ја потенцираше природната и цврста врска меѓу ЕУ и ОБСЕ, како и сите земји учеснички на Организацијата, што е поволен простор за ...
| | веќе видена | слични

Претседавачот со ОБСЕ и министер за надворешни работи Бујар Османи денеска во Брисел имаше обраќање пред Северноатлантскиот совет на НАТО, каде ја претстави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако ќе завршат преговорите помеѓу СДСМ и Алијанса за Албанците ќе разговараме за останување или напуштање на владината коалиција. Ние сме за компромис и ...
сите 425 | | | веќе видена

Главниот комесар во бугарското МВР, Станимир Станев вели дека комуникацијата е постојана, а оти главната обрска на Софија е да обезбеди дека нема да има ниту ...
сите 497 | | | веќе видена

Нема потреба бугарски полицајци да бидат дел од обезбедувањето за време на чествувањето на раѓањето на Гоце Делчев, смета директорот на Центарот за управување ...
сите 431 | | | веќе видена

„Индексот на перцепција на корупцијата 2022“ е уште една независна потврда на она што Алијансата за Албанците постојано го осудува. Во последното мерење на ...
сите 70 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 303 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски се уште молчат пред македонската јавност, за тоа дека странски агентури работат и стојат зад тензиите помеѓу Македонија и Бугарија. ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средба Османи – Гир: Укажано на важноста од усвојување на најавените уставни измени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: