Средба Османи - Гир: Наша амбиција е членство во ЕУ до 2030


3 копии

Македонија, како земја претседавач, строго ќе ги почитува основните принципи и вредности на ОБСЕ. Во фокус на Организацијата ќе биде Украина, односно ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Високиот преставик за надворешна и безбедносна политика, Жосеп Борел денеска го осуди инцидентот со нападот во Охрид истакнувајќи дека се неприфатливи изјавите ...
| | веќе видена | слични

Го осудувам нападот во Охрид, исто како што го направија тоа и властите во Скопје, изјавил денеска високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Високиот претставник за надворешна и безбедносна политика на ЕУ, Жозеп Борел, на заедничка прес-конференција со министерот за надворешни работи Бујар Османи во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседавачот на ОБСЕ Бујар Османи, денеска во Брисел се сретна со Жозеп Борел, Високиот претставник на ЕУ за надворешни работи и безбедносна политика и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За време на посетата, Османи ја потенцираше природната и цврста врска меѓу ЕУ и ОБСЕ, како и сите земји учеснички на Организацијата, што е поволен простор за ...
| | веќе видена | слични

Претседавачот со ОБСЕ и министер за надворешни работи Бујар Османи денеска во Брисел имаше обраќање пред Северноатлантскиот совет на НАТО, каде ја претстави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Димитар Ковачевски апелира на смиреност на утрешниот ден на чествувањето на роденденот на великанот Гоце Делчев. Тој рече дека МВР и Владата ќе ...
сите 521 | | | веќе видена

Полициските билтени се преполни со кражби, но последната што се случи во населбата Аеродром во Скопје е како од рубриката верувале или не.Двајца крадци им ги ...
сите 262 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 63 | | | веќе видена

Меџити: За уставни измени потребни се уште 6 пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, но и тоа не е сигурно Изет Меџити и други приврзаници на т.н. „огнена група“ од ДУИ ...
сите 140 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден спроведена е акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на целата држава. При контролата санкционирани се 43 возачи. ...
сите 241 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средба Османи - Гир: Наша амбиција е членство во ЕУ до 2030

Од:
До кого (е-маил):
Порака: