Свикана 22-та седница на Советот на општина Охрид

Управниот одбор на комуналното јавно претпријатие „Водовод” од Кочани, во чиj состав е и работната единица „Геотерма”, донесе одлука со која бара ново ...
| | веќе видена | слични
4 копии

За унапредување на геодетската дејност и статусот на геодетските друштва  неопходно е да се воспостави соработка со Агенцијата за катастар на недвижности (АКН) ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Агенцијата за катастар на недвижности, Борис Тунџев во континуитет ја игнорира Комората на геодетски друштва, иако за многу горливи прашања ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според директорот на Институтот за економија и меѓународни односи и поранешен кариерен дипломат во Бугарија, Љубомир Ќучуков, Бугарија сè уште ја гледа ...
сите 728 | | | веќе видена

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада ...
сите 575 | | | веќе видена

Од Партијата на Македонци во Србија соопштија дека ќе дојдат во Македонија да положат цвеќе на гробот на херојот Гоце Делчев, а како што се вели во нивната ...
сите 244 | | | веќе видена

Опожарено е возило БМВ во липковското село Никуштак, соопшти денеска кумановската полиција. Вчера во 11:55 часот во полициско одделение Матејче било пријавено ...
сите 342 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска по првиот панел од годишната конференција „Година на нови можности“, одговарајќи на новинарско прашање околу денешната ...
сите 55 | | | веќе видена

Тетовската полиција информира дека вчера било пријавено дека околу 3 часот и 30 минути во тетовската Клиничка болница бил донесен малолетник од Тетово во тешка ...
сите 188 | | | веќе видена

Зголеменото производство на електрична енергија е основа наредниот период да имаме можно намалување на електричната енергија, истакна премиерот Димитар ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Свикана 22-та седница на Советот на општина Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: