Кејн го израмни рекордот за Тотенхем, Спарс со важни три поени кај Фулам

Хери Кејн го постигна својот 266. гол за Тотенхем, така израмнувајќи се со најдобриот стрелец во историјата на лондонскиот клуб, Џими Гривс, за да ги предводи ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
3 копии

Антонио Конте ќе има тешка задача да го повтори успехот од минатата сезона и да се најде во топ четири во Премиер лигата, но денеска сигурно ќе биде малку ...
| | веќе видена | слични

Утре завршува зимскиот преоден рок, а екипите работат на завршување на планираните трансфери. Денеска и утре ќе биде густо на трансферниот пазар затоа што ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

Зборувајќи за земјотресите во Турција и генерално за разорните последици од земјотресите, д-р Жељко Жугиќ, градежен инженер, магистер по инженерска ...
сите 514 | | | веќе видена

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 284 | | | веќе видена

Веднаш по потресната вест за настраданите од земјотресите во Турција и Сирија, Советот на Општина Кавадарци и Градоначалникот на Општина Кавадарци свикаа ...
сите 263 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 170 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 272 | | | веќе видена

Лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари денеска се сретнал со амбасадорот на Бугарија во земјава Ангел Ангелов, на која, како што соопшти, истакнал ...
сите 102 | | | веќе видена

Неколку дена по последниот испад кон новинар од страна на државен функционер, повторно се соочуваме со случај каде на прашање од новинарот Сенат Зулбеари ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кејн го израмни рекордот за Тотенхем, Спарс со важни три поени кај Фулам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: