Без струја дел од општините Карпош, Гази Баба и Ѓорче Петров, а без вода корисниците од Визбегово

Без струја дел од општините Карпош, Гази Баба и Ѓорче Петров, а без вода корисниците од Визбегово Александра Спасеска 24.01.2023 / 08:10 Македонија Без струја ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
2 копии
4 копии

ЈП „Водовод и канализација” – Скопје известува дека денеска, од 10:00 часот, без вода ќе бидат корисниците на улица „Илија Ристовски”, „Партизански Пат” и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако ќе завршат преговорите помеѓу СДСМ и Алијанса за Албанците ќе разговараме за останување или напуштање на владината коалиција. Ние сме за компромис и ...
сите 425 | | | веќе видена

Главниот комесар во бугарското МВР, Станимир Станев вели дека комуникацијата е постојана, а оти главната обрска на Софија е да обезбеди дека нема да има ниту ...
сите 497 | | | веќе видена

Нема потреба бугарски полицајци да бидат дел од обезбедувањето за време на чествувањето на раѓањето на Гоце Делчев, смета директорот на Центарот за управување ...
сите 431 | | | веќе видена

„Индексот на перцепција на корупцијата 2022“ е уште една независна потврда на она што Алијансата за Албанците постојано го осудува. Во последното мерење на ...
сите 70 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 303 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски се уште молчат пред македонската јавност, за тоа дека странски агентури работат и стојат зад тензиите помеѓу Македонија и Бугарија. ...
сите 116 | | | веќе видена

Оваа комбинаторика во Парламентот нема да влијае врз добивање на мнозинство за уставните измени. Позицијата на ВМРО-ДПМНЕ е јасна, иако не ја кажува на тој ...
сите 417 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Без струја дел од општините Карпош, Гази Баба и Ѓорче Петров, а без вода корисниците од Визбегово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: