Данска и Норвешка ги обезбедија првите места, познати четврт-финалните двојки


Данска избегна секакви „математики“ и лесно со 30:25 беше подобра од Египет за да го добие можеби најлесниот противник во четврт-финалето на СП во Полска и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Спортот број еден во Македонија во неделата имаше финалисти, откако Ѓорѓи Начевски и Славе Николов, нашите најдобри ракометни судии, ја делеа правдата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Данскиот херој на СП направи нешто досега невидено во историјата на ракометот ИХФ СВЕТСКО ПРВЕНСТВО ШВЕДСКА / ПОЛСКА 2023 Александра Спасеска 30.01.2023 / ...
| | веќе видена | слични

Ракометната репрезентација на Франција не успеа да ја детронизира Данска која третпат во низа го крена светскиот трофеј. Мундијалот кој се одржа во Шведска и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 284 | | | веќе видена

Веднаш по потресната вест за настраданите од земјотресите во Турција и Сирија, Советот на Општина Кавадарци и Градоначалникот на Општина Кавадарци свикаа ...
сите 270 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 170 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 272 | | | веќе видена

Лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари денеска се сретнал со амбасадорот на Бугарија во земјава Ангел Ангелов, на која, како што соопшти, истакнал ...
сите 121 | | | веќе видена

Зборувајќи за земјотресите во Турција и генерално за разорните последици од земјотресите, д-р Жељко Жугиќ, градежен инженер, магистер по инженерска ...
сите 206 | | | веќе видена

Ќе продолжи периодот на стабилно и студено време со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во постепен пораст. Најстудено ќе биде во петок и во сабота ...
сите 186 | | | веќе видена

Неколку дена по последниот испад кон новинар од страна на државен функционер, повторно се соочуваме со случај каде на прашање од новинарот Сенат Зулбеари ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Данска и Норвешка ги обезбедија првите места, познати четврт-финалните двојки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: