Нови цени на горивата од полноќ

11 копии
3 копии
4 копии

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе одлучува за новите цени на горивата. Малопродажните цени на бензините „евросупер БС-95“ и „евросупер БС-98“ се ...
| | веќе видена | слични

Околу 1.000 млекопроизводители од Западна Померанија и регионот Гружња го блокираа автопатот Ибар во Мрчајевци, во знак на протест против намалувањето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Димитар Ковачевски соопшти дека денеска нема да има средби со лидерите на Алијанса за Албанците и на Алтернатива – Арбен Таравари и Африм Гаши. ...
сите 157 | | | веќе видена

По инцидентите со бугарски државјани на граничниот премин Деве Баир, најгласниот од нив, претседателот на бугарската фондација „Македонија“ Виктор Стојанов, ...
сите 135 | | | веќе видена

Енцо Куако, француски тенисер по потекло од Маурициус, проговори за мечот со Новак Ѓоковиќ на неодамна завршениот Австралија опен.Тие двајца се сретнаа во ...
сите 195 | | | веќе видена

Алијанса за Албанците го осудува говорот на омраза и инцидентите предизвикани во центарот на Скопје од страна на „Комитите“, како и навредите од некои бугарски ...
сите 312 | | | веќе видена

(Интегрален текст од информација испратена од страна на ДУИ) Претседателот на ДУИ Али Ахмети вечерва ги продолжи средбите со граѓаните, овој пат со жителите на ...
сите 105 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши, на вчерашната прес-конференција, по поставено прашање од новинарите, со несоодветен и дрзок коментар ги омаловажи. ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови цени на горивата од полноќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: