Абазовиќ: Најважно е Ѓукановиќ повеќе да не е претседател на Црна Гора

2 копии

Граѓанското движење УРА се уште нема заземено официјален став по однос претседателските избори, ќе видиме кои ќе бидат кандидатите, но најважно е што Мило ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на „Движењето Европа сега“ Милојко Спајиќ ќе биде кандидат на претседателските избори во Црна Гора, објави движењето и ги повика сите партии кои ја ...
| | веќе видена | слични
6 копии
5 копии
3 копии

Александар Ван дер Белен на денешната церемонија на преземањето на вториот шестгодишен мандат како претседател на Австрија повика на појасно меѓународно ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Доколку Црна Гора сака да го почитува владеењето на правото и да излезе од политичката и институционалната криза, првиот чекор е комплетирање на Уставниот суд, ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката на Демократскиот фронт (ДФ) на Црна Гора, Симонида Кордиќ, денеска соопшти дека претседателот на Нова српска демократија (НСД) и еден од лидерите ...
| | веќе видена | слични

Турција треба да отвори нова, убава страница и од оваа причина лидерите на шест политички партии се обединија во сојуз, изјави лидерот на најголемата ...
| | веќе видена | слични

Актуелниот градоначалник на општина Пустец, Пали Колефски по вторпат ќе ја побара довербата од граѓаните на локалните избори што во Албанија ќе се одржат на 14 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Девет пожарникари од Кавадарци ги прават последните подготовки и во најскоро време заминуваат да помогнат во реонот зафатен од земјотрес во Турција. Оваа ...
сите 459 | | | веќе видена

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 252 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 170 | | | веќе видена

Лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари денеска се сретнал со амбасадорот на Бугарија во земјава Ангел Ангелов, на која, како што соопшти, истакнал ...
сите 128 | | | веќе видена

Изминативе денови има добар прогрес во преговорите со Алијансата за Албанците во делот на програмските определби и кадровското екипирање, изјави премиерот ...
сите 277 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 188 | | | веќе видена

Пропадна уште едно сценарио на ВМРО-ДПМНЕ и Левица од една и бугарското ВМРО од друга страна, за создавање тензии, конфликти и хаос, вели од СДСМ за ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Абазовиќ: Најважно е Ѓукановиќ повеќе да не е претседател на Црна Гора

Од:
До кого (е-маил):
Порака: