Лишено од слобода 20-годишно лице поради тепачка со 62-годишник, кој починал бргу потоа


Велешката полиција лишила од слобода 20-годишно лице во село во општина Чашка поради физичка пресметка со 62-годишник, кој починал кратко по тепачката. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 30.01.2023 во 19.45 часот во СВР Скопје, 39-годишен маж од гостиварско пријавил дека во Скопје, по претходно нарушени меѓусебни односи, бил физички нападнат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска (31.01.2023) во 10.00 часот во ОВР Кавадарци било пријавено дека на локалниот пат Мушов гроб кон Конопиште се случила сообраќајна несреќа помегу ...
| | веќе видена | слични

Денеска (31.01.2023), полициски службеници од Единицата за насилен криминал при СВР Скопје извршиле службен разговор со А.В.(18), А.Л.(18) и С.Л.(48), сите од ...
| | веќе видена | слични

Жена од скопско пријавила во полиција дека момчето на нејзината ќерка им испратило видео со експлицитна содржина од девојчето на неколкумина, соопшти МВР. „На ...
| | веќе видена | слични

Вчера во 09.00 часот во СВР Скопје, 42-годишна жена од скопско село пријавила дека околу 08.00 часот малолетник од скопско село, кој бил во љубoвна врска со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
сите 345 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Претседателот на Левица и пратеник, Димитар Апасиев тврди дека нивни членови се повикани во полиција. Тој обвинува за тортура врз левичарите. „Партиската ...
сите 427 | | | веќе видена

Криминалот на Димитар Ковачевски и Али Ахмети и високите владини функционери од Македонија направија најкорумпирана држава, велат во партиското соопштение од ...
сите 82 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 274 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 06:45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во зграда на ул.„Драгиша Мишовиќ“ во Скопје, Ѓ.И.(64) од Скопје физички го нападнал ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лишено од слобода 20-годишно лице поради тепачка со 62-годишник, кој починал бргу потоа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: