Хари и Меган не смеат на балконот? Ова се деталите за крунисувањето на кралот Чарлс III


Како и секогаш, тие ќе испланираат се до најситен детал, пишуваат обожавателите на британското кралско семејство. Крунисување на кралот Чарлс III. (74) ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Новиот британски крал Чарлс трети ќе биде крунисан во Вестминстерската опатија, а британските медиуми на големо зборуваат за деталите од историскиот настан. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Принцот Хари никогаш не бил поомразен во Велика Британија, покажуваат новите анкети кои ги спровеле тамошните медиуми. Некогаш најпопуларниот член на ...
| | веќе видена | слични

Кралското семејство дознало дека принцезата Дајана е бремена и планирала да се венча со нејзиното момче Доди Ал Фајед, па затоа ја исценирале несреќата во која ...
| | веќе видена | слични

Британските медиуми пишуваат дека во Бакингемската палата започнала дискусија за можно интервју на кралот Чарлс Трети за Би-Би-Си, во кое конечно ќе го прекине ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Британските медиуми пишуваат дека кралот Чарлс би можел да даде интервју за Би-Би-Си, по објавувањето на шокантните мемоари на принцот Хари (38) и неговата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Познато е кој се од државниот врв ќе се поклони пред вечното почивалиште на 4 февруари на 151-годишнината од великанот Гоце Делечев. Покрај претседателот ...
сите 367 | | | веќе видена

Македонија е на 85 место во светот на ранг листата на корумпираност, покорумпирана од Бугарија и Косово во регионов и од Тринидад и Тобаго пошироко во светов, ...
сите 67 | | | веќе видена

При денешната посета на општина Карбинци, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф. д-р. Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање во однос на што настанот ...
сите 178 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи, Никола Димитров, вечерва во Тема на денот во дневникот на телевизија Сител, го изнесе своето мислење дека Алијанса ...
сите 399 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 301 | | | веќе видена

Гледаме дека првенците или одговрните лица во бугарските клубови во Македонија се членови на ВМРО-ДПМНЕ и од социјалните мрежи дознаваме дека не така одамна, ...
сите 834 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски се уште молчат пред македонската јавност, за тоа дека странски агентури работат и стојат зад тензиите помеѓу Македонија и Бугарија. ...
сите 662 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хари и Меган не смеат на балконот? Ова се деталите за крунисувањето на кралот Чарлс III

Од:
До кого (е-маил):
Порака: