Пропадна последниот обид за формирање нова влада

„Би била голема грешка повторно да се стопира европскиот пат на Северна Македонија. Мора да се инсистира да се спроведе преговарачката рамка“, вака изјавила за ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на бугарската партија Има таков народ, Слави Трифонов, се придружи на хорот од Софија што не штеди закани кон Македонија и кон, како што вели тој, ...
| | веќе видена | слични

„Цело време бевме против укинувањето на ветото за членство на Северна Македонија во Европската Унија, затоа што единствениот начин да ги натераме Македонците ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на бугарската партија, Има таков народ, Слави Трифонов сака да се врати ветото за Македонија. Вели дека Македонците требало да ги слушаат нив, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Лидерот на партијата Има Таков народ, Слави Трифонов вели дека почетокот на собирањето потписи за одржување на референдумот за воведување претседателска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Датумот на предвремените парламентарни избори ќе биде 2 април, најави вчера бугарскиот претседател, Румен Радев, во Софија. Шефот на бугарската држава ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Димитар Ковачевски апелира на смиреност на утрешниот ден на чествувањето на роденденот на великанот Гоце Делчев. Тој рече дека МВР и Владата ќе ...
сите 490 | | | веќе видена

Полициските билтени се преполни со кражби, но последната што се случи во населбата Аеродром во Скопје е како од рубриката верувале или не.Двајца крадци им ги ...
сите 257 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 63 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден спроведена е акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на целата држава. При контролата санкционирани се 43 возачи. ...
сите 247 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пропадна последниот обид за формирање нова влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: