Концерт на Филхармонија со виолинистот Александар Иванов

2 копии
3 копии

Со концерт на Камерниот ансамбл „Нонет +“ што синоќа се одржа во Офицерскиот дом во Битола, започна одбележувањето на 60-годишнината од постоењето на Музичката ...
| | веќе видена | слични

Младите музичари Дарко Гроздановски, Памела Велкова, Ивана Здравкова, Тамара Охомуш, Верица Ајтовска, Кристина Стојановска, Анеса Зајази, Магдалена Дрмач и ...
| | веќе видена | слични

По повод 60-годишниот јубилеј на Музичка младина на Македонија, утревечер, од 19 часот во Офицерски дом во Битола, концерт ќе одржи Камерниот ансамбл на „Нонет ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бразилскиот пијанист Пабло Роси во понеделникот одржа концерт во Културно-информативен центар на Македонија во Загреб. – Покрај бразилска пијанистичка ѕвезда, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Документот кој практично ги обединува четирите претходно предложени декларации од неколку политички партии кај нашиот источен сосед, има девет точки во кои ...
сите 668 | | | веќе видена

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
сите 345 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Претседателот на Левица и пратеник, Димитар Апасиев тврди дека нивни членови се повикани во полиција. Тој обвинува за тортура врз левичарите. „Партиската ...
сите 427 | | | веќе видена

Криминалот на Димитар Ковачевски и Али Ахмети и високите владини функционери од Македонија направија најкорумпирана држава, велат во партиското соопштение од ...
сите 82 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 274 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 06:45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во зграда на ул.„Драгиша Мишовиќ“ во Скопје, Ѓ.И.(64) од Скопје физички го нападнал ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Концерт на Филхармонија со виолинистот Александар Иванов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: