Графичкиот роман „Стармен – Годините на Дејвид Боуви како Зиги Стардаст“ издаден на македонски јазик

„Бункер“ го издаде графичкиот роман „Стармен – Годините на Дејвид Боуви како Зиги Стардаст“ од германскиот автор и цртач Рајнгард Клајст . „Зиги Стардаст е ...
| | веќе видена | слични

Во едицијата ПРОаЗА на издавачката куќа Или-Или објавен е краткиот роман „Зашеметен“ од познатиот швајцарски писател Лукас Берфус. Преводот од германски е на ...
| | веќе видена | слични

В сабота, 28 јануари, со почеток од 18:30 часот во во Културно информативниот центар – Скопје („Сала Империјал 2“) ќе се одржи промоцијата на „Ведра“, книга за ...
| | веќе видена | слични

„Македоника литера“ неодамна публикуваше два романа од нова серија со наслов „Најдобрата кинеска фантастична литература за деца“ – „Детето на ветрот“ од Ванг ...
| | веќе видена | слични

Рајнхард Клајст работел повеќе години на неговото најново остварување – графичкиот роман „Стармен“, кој претставува круна на неговата досегашна кариера. ...
| | веќе видена | слични

Јулијана Величковска ја промовира илустрираната книга за деца „Ведра“ Александра Спасеска 24.01.2023 / 13:13 Книги Авторката, преведувачка и уредничка Јулијана ...
| | веќе видена | слични

Издавачот Бункер, во рамките на едицијата Апслоутни почетници, го објави седмиот графички роман Стармен – Годините на Дејвид Боуви како Зиги Стардаст, од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
сите 345 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Претседателот на Левица и пратеник, Димитар Апасиев тврди дека нивни членови се повикани во полиција. Тој обвинува за тортура врз левичарите. „Партиската ...
сите 427 | | | веќе видена

Криминалот на Димитар Ковачевски и Али Ахмети и високите владини функционери од Македонија направија најкорумпирана држава, велат во партиското соопштение од ...
сите 82 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 274 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 06:45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во зграда на ул.„Драгиша Мишовиќ“ во Скопје, Ѓ.И.(64) од Скопје физички го нападнал ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Графичкиот роман „Стармен – Годините на Дејвид Боуви како Зиги Стардаст“ издаден на македонски јазик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: