Водата во Скопје чиста за пиење

3 копии
3 копии
5 копии

Вака денеска информираа од Јавното претпријатие ,,Комуналец Кавадарци, откако завчера соопштија, дека е заматена водата за пиење од градскиот водовод поради ...
| | веќе видена | слични

– Се препорачува во следниот период превривање на водата која се користи за пиење,  додека не објавиме дека водата е исправна за пиење, соопштија од ...
| | веќе видена | слични

Службите на ЈКП „Дервен“ завршија со активностите за изградба на водоводна мрежа во велешката населба Трпезица. Како што информираат за МИА од ЈКП„Дервен“ во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари денеска се сретнал со амбасадорот на Бугарија во земјава Ангел Ангелов, на која, како што соопшти, истакнал ...
сите 253 | | | веќе видена

Девет пожарникари од Кавадарци ги прават последните подготовки и во најскоро време заминуваат да помогнат во реонот зафатен од земјотрес во Турција. Оваа ...
сите 449 | | | веќе видена

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 284 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 170 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 188 | | | веќе видена

Неколку дена по последниот испад кон новинар од страна на државен функционер, повторно се соочуваме со случај каде на прашање од новинарот Сенат Зулбеари ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Водата во Скопје чиста за пиење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: