Објавен седмиот графички роман Стармен – Годините на Дејвид Боуви како Зиги Стардаст

Издавачот Бункер, во рамките на едицијата Апслоутни почетници, го објави седмиот графички роман Стармен – Годините на Дејвид Боуви како Зиги Стардаст, од ...
| | веќе видена | слични

Во едицијата ПРОаЗА на издавачката куќа Или-Или објавен е краткиот роман „Зашеметен“ од познатиот швајцарски писател Лукас Берфус. Преводот од германски е на ...
| | веќе видена | слични

В сабота, 28 јануари, со почеток од 18:30 часот во во Културно информативниот центар – Скопје („Сала Империјал 2“) ќе се одржи промоцијата на „Ведра“, книга за ...
| | веќе видена | слични

„Македоника литера“ неодамна публикуваше два романа од нова серија со наслов „Најдобрата кинеска фантастична литература за деца“ – „Детето на ветрот“ од Ванг ...
| | веќе видена | слични

Рајнхард Клајст работел повеќе години на неговото најново остварување – графичкиот роман „Стармен“, кој претставува круна на неговата досегашна кариера. ...
| | веќе видена | слични

Јулијана Величковска ја промовира илустрираната книга за деца „Ведра“ Александра Спасеска 24.01.2023 / 13:13 Книги Авторката, преведувачка и уредничка Јулијана ...
| | веќе видена | слични

Останато

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 284 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 170 | | | веќе видена

Лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари денеска се сретнал со амбасадорот на Бугарија во земјава Ангел Ангелов, на која, како што соопшти, истакнал ...
сите 102 | | | веќе видена

Веднаш по потресната вест за настраданите од земјотресите во Турција и Сирија, Советот на Општина Кавадарци и Градоначалникот на Општина Кавадарци свикаа ...
сите 228 | | | веќе видена

Мајката Фатма и синот Мухамед (3) се извлечени живи од под урнатините 47 часа по катастрофалниот земјотрес. На снимките кои ги објави новинската агенција IHA ...
сите 502 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 188 | | | веќе видена

Земјотрес со јачина од 3 степени е регистриран во подрачјето на градот Садово, Пловдивско. Епицентарот е на 140 километри од Софија. Ова го покажуваат ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Објавен седмиот графички роман Стармен – Годините на Дејвид Боуви како Зиги Стардаст

Од:
До кого (е-маил):
Порака: