Бугарин обвинува дека е измамен од државата откако купил скап автомобил без мотор на аукција


5 копии

Бугарин кој учествувал на наддавање организирано од бугарската Национална управа за приходи, платил за скап автомобил, но, како што вели – го добил без мотор. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мажот со украдено полициско возило бегал од полицијата, но во еден момент изгубил контрола и завршил на шините.Полицајците во последен момент го извлекле пред ...
| | веќе видена | слични

Големата НБА ѕвезда Денис Шредер (29) кој игра за Лејкерс и германската репрезентација, после синоќешниот меч кој Лејкерс го доби 113:104 против Сан Антонио, ...
| | веќе видена | слични

29-годишниот НБА кошаркар од редовите на Лејкерс, Денис Шрудер по синоќешниот меч во кој неговиот тим славеше со 113:104 против Сан Антонио се соочил со ...
| | веќе видена | слични

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс, Денис Шрудер одигра одличен натпревар против Сан Антони Спарс, но потоа доживеал непријатност затоа што бил yaпсен од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 284 | | | веќе видена

Веднаш по потресната вест за настраданите од земјотресите во Турција и Сирија, Советот на Општина Кавадарци и Градоначалникот на Општина Кавадарци свикаа ...
сите 266 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 170 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 272 | | | веќе видена

Лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари денеска се сретнал со амбасадорот на Бугарија во земјава Ангел Ангелов, на која, како што соопшти, истакнал ...
сите 102 | | | веќе видена

Неколку дена по последниот испад кон новинар од страна на државен функционер, повторно се соочуваме со случај каде на прашање од новинарот Сенат Зулбеари ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарин обвинува дека е измамен од државата откако купил скап автомобил без мотор на аукција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: