Косовската полиција во автомобил на Србин пронашла повеќе од 30.000 евра

Припадниците на Единицата за специјални операции на косовската полиција запреле автомобил на контролен пункт кај Бистрица во кој пронашле 30.879 евра – пари ...
| | веќе видена | слични

На 24.01.2023 година , на граничниот премин Батровци, царинските службеници во соработка со полицијата спречија обид за криумчарење на 30.000 евра, кои меѓу ...
| | веќе видена | слични

Во Стар Качаник синоќа се случило убиство кога непознати лица испукале неколку истрели во возило управувано од 48-годишниот Н.Ч.Како што соопшти косовската ...
| | веќе видена | слични

Останато

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 284 | | | веќе видена

Веднаш по потресната вест за настраданите од земјотресите во Турција и Сирија, Советот на Општина Кавадарци и Градоначалникот на Општина Кавадарци свикаа ...
сите 264 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 173 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 272 | | | веќе видена

Лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари денеска се сретнал со амбасадорот на Бугарија во земјава Ангел Ангелов, на која, како што соопшти, истакнал ...
сите 120 | | | веќе видена

Пред објавување на конечниот договор околу проширувањето на владиното мнозинство, лидерот на СДСМ и премиер Димитар Ковачевски ќе одржи средба со претставници ...
сите 279 | | | веќе видена

Зборувајќи за земјотресите во Турција и генерално за разорните последици од земјотресите, д-р Жељко Жугиќ, градежен инженер, магистер по инженерска ...
сите 214 | | | веќе видена

Ќе продолжи периодот на стабилно и студено време со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во постепен пораст. Најстудено ќе биде во петок и во сабота ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Косовската полиција во автомобил на Србин пронашла повеќе од 30.000 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: