Средба меѓу Груби и Гир за процесот на интеграциите на земјава во ЕУ


Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби оствари средба евроамбасадорот, Дејвид Гир. На оваа средба ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Одговорот на прашањето за клучните приоритети со кои се соочува земјата во пристапниот процес со ЕУ е едноставен, но истовремено и многу тежок, смета ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

„Изминатата 2022 година е најуспешна година на европските интеграции по добивањето на кандидатскиот статус во 2005 година. Клучна пресвртница во нашите односи ...
| | веќе видена | слични
4 копии
13 копии

„Политиката на нашата Влада е храбра и прогресивна, политика на нула проблеми со соседите и целосно регионално и евро-американско партнерство. Додека пак, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денеска учествуваше на годишната владина конференција ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот Артан Груби упати своевидни закани дека „е дојдено време да се исчистат нашите општествени и јавни редови од сите оние, кои инсталираат страв и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 137 | | | веќе видена

Вчера во 13.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „Марко Орешковиќ“ во Скопје, товарно моторно возило „пежо“ со велешки регистарски ознаки, ...
сите 251 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 220 | | | веќе видена

Полјаците со силна воена логистичка поддршка за украинската војска Американскиот весник „Волстрит журнал“ објави голем извештај од огромен фабрички комплекс, ...
сите 189 | | | веќе видена

По вчерашното недолично донесување на министерот за економија Крешник Бектеши кон новинарите и по реакциите на медиумите и здруженијата, тој денеска упати ...
сите 87 | | | веќе видена

Килијан Мбапе го големи болки, куцајќи, го напушти мечот против Монпелје по само 20 минути игра. Многумина се надеваа дека повредата не е сериозна, но ...
сите 62 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средба меѓу Груби и Гир за процесот на интеграциите на земјава во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: