ВИДЕО | „Critics’ Choice“ 2023: Брендан Фрејзер избран за најдобар актер во жестока конкуренција со Том Круз


Канадско – американскиот актер Брендан Фрејзер , успеа во жестока конкуренција да го победи „стариот познаник“ и колега Том Круз (Top Gun: Maverick) и да ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Малезиската филмска ѕвезда Мишел Јео е првата Азијка номинирана за престижната филмска награда Оскар во категоријата „Најдобра актерка“. Имено, таа денес беше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Независниот научно-фантастичен хит „Сè секаде одеднаш“ доби 11 номинации за Оскар, чие 95. доделување ќе се одржи на 13 март во Лос Анџелес. Покрај него, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Украина може да загуби неколку милиони тони род поради уништувањето на браната Каховка на југот на земјата, предупреди украинското Министерство за ...
сите 318 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити откако на денешниот настан објави за сите активности на неговиот кабинет во првите 100 дена, одговарајќи на новинарски ...
сите 286 | | | веќе видена

Во полициската станица во Кочани вчера е пријавено дека на улицата „Маршал Тито“ во населбата Оризари во градот настанал пожар во куќа сопственост на Д.С.(51). ...
сите 284 | | | веќе видена

Нешто неверојатно се случи во Москва на 30 мај. Среде бел ден, градот беше нападнат од рој дронови - од пет до 25 или повеќе, во зависност од различни руски ...
сите 156 | | | веќе видена

НСДП го поздравува одржувањето на лидерската средба во насока на политичкото обединување на кое повикавме пред две недели и кое е неопходно за да се ...
сите 159 | | | веќе видена

Упатувам апел за национално единство кое и треба на Македонија. Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава и како да ...
сите 54 | | | веќе видена

Голем број познаници, пријатели и колеги денес дојдоа во Македонскиот народен театар и се простија од актерот Трајче Ѓорѓиев. Комеморацијата започна со исечоци ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО | „Critics’ Choice“ 2023: Брендан Фрејзер избран за најдобар актер во жестока конкуренција со Том Круз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: