Ескобар порача: На Косово ќе има заедница на српските општини, се согласувал Курти или не


Американскиот специјален претставник за Западниот Балкан Габриел Ескобар кажа дека имал многу конструктивни разговори со претседателот на Србија Александар ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот косовски премиер Авдулах Хоти денеска изјави дека Косово е во неповолна позиција во дијалогот со Србија, поради непромислените постапки на Аљбин ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Косовскиот премиер Албин Курти смета дека европскиот предлог е добра основа за договор со Србија и дека е подготвен да разговара за договорите постигнати во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ денеска изјави дека е јасно напишано што претставува Заедницата на српски општини во Бриселскиот договор од 2013 ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека српскиот претседател Александар Вучиќ и тој секогаш имаат сосема различни ставови за прашањето за Косово, кое, како што ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Косовскиот премиер Албин Курти денеска изјави дека добил предупредувања за можноста за намалување на поддршката од Западот, доколку Косово не биде ...
| | веќе видена | слични

Четири нешта како четири проблеми висат за решавање на Западен Балкан, а се поврзани со Србија. Тоа е прашањето за Косово, влијанието на Русија, влијанието на ...
| | веќе видена | слични

Според српските медиуми, договорот за нормализирање на односите на Белград и Приштина, нема да го потпише српскиот претседател Александар Вучиќ. Тој со години ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 03.02.2023 во 11.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.А.(19) од село Слупчане, општина Липково. При претрес во неговиот ...
сите 493 | | | веќе видена

Тројца научници ги повикаа политичките партии да не си играат со темата пред избори. Предлогот за мисија „Македонија“ во ЕУ и САД научниците му го предложиле ...
сите 342 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 243 | | | веќе видена

Ја решивме мистеријата дали има бугарска делегација во РСМ - има, коментираше Демерџиев за неговото присуство во живо во Скопје. Тој лично изјави дека ...
сите 114 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ескобар порача: На Косово ќе има заедница на српските општини, се согласувал Курти или не

Од:
До кого (е-маил):
Порака: