Ердоган „ПОМЕЃУ“ Путин и Зеленски?

Зеленски вчера го одбележа Денот на сеќавањето на Холокаустот, велејќи дека светот мора да остане обединет во борбата против индиферентноста и омразата.„Денес, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска по повод Меѓународниот ден на сеќавање на жртвите на холокаустот истакна дека „рамнодушноста и омразата“ сè ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот на Русија, Владимир Путин денеска, по повод Меѓународниот ден на сеќавање на жртвите на холокаустот, ги обвини „неонацистите во Украина“ дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека злосторствата извршени од неонацистите врз цивилите во Украина покажуваат дека тие ги заборавиле ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џозеф Бајден го има клучот за ставање крај на украинскиот конфликт, но тој не го користи, изјави денес портпаролот на Кремљ, Дмитриј ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии
повеќе

Останато

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
сите 381 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Криминалот на Димитар Ковачевски и Али Ахмети и високите владини функционери од Македонија направија најкорумпирана држава, велат во партиското соопштение од ...
сите 82 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 347 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 424 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ердоган „ПОМЕЃУ“ Путин и Зеленски?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: