Во духот на традицијата – „Зегин“ со поддршка на големиот христијански празник Водици

2 копии

И оваа г одина во чест на долгогодишната традиција се одржа црковно-народната манифестација- Богојавление Водици. Се верува дека оној кој ќе го фати ...
| | веќе видена | слични

Светиот крст што беше спуштен во водите на реката Вардар на верскиот празник Водици, денеска е изложен на градскиот пазар во Неготино. Собраните финансиски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ѓоргиевски, заедно со градоначалникот на Крива Паланка, Сашко Митовски, го посетија малиот Атанас кој поради попреченоста што ја има не може да се движи и му ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Младиот Иван Ѓоргиевски од Крива Паланка кој го извлече светиот крст од водите на Крива Река, го донираше телевизорот што го доби од општината на Атанас ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Битола Тони Коњановски се сретна со Лука Дамчевски, 15-годишен битолчанец, кој вчера го фати крст во води во храмот „Св. Великомаченик ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бугарски државјанин го натепал Христијан Пендиков, секретарот на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид. Поради овој инцидент беше повлечен бугарскиот ...
сите 707 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 09.00 часот во СВР Скопје, 42-годишна жена од скопско село пријавила дека околу 08.00 часот малолетник од скопско село, кој бил ...
сите 426 | | | веќе видена

Република Северна Македонија годинава со 40 индексни поени е рангирана на 85 место од можни 180 на Индексот на перцепција на корупцијата (ИПК) за 2022 година ...
сите 64 | | | веќе видена

Возилата „Бредли“ се дел од уште еден пакет воена помош за Украина вреден 2.85 милијарди долари, објавен од претседателот на САД, Џо Бајден, на почетокот на ...
сите 505 | | | веќе видена

Додека Ковачевски се занимава со висока политика и саеми за “еднакви можности” и трча да и одоброволи на Бугарија, додека Ахмети си потпевнува песни во ...
сите 176 | | | веќе видена

Директорот на Институтот за економија и меѓународни односи на Бугарија, Лубомир Ќучуков, во интервју за 24 Часа.бг со непромислените постапки на една ...
сите 216 | | | веќе видена

Зголеменото производство на електрична енергија е основа наредниот период да имаме можно намалување на електричната енергија, истакна претседателот на Владата, ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во духот на традицијата – „Зегин“ со поддршка на големиот христијански празник Водици

Од:
До кого (е-маил):
Порака: