Манчестер Сити му нуди нов договор на Хулијан Алварез

Арсенал претрпе пораз од Манчестер Сити на „Итихад“ и се збогуваше од битката за титулата во ФА Купот, но минималниот неуспех од 1:0 не беше единствена лоша ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Манчестер Сити го победи Арсенал со голот на Аке и се пласираше во осминафиналето на ФА Купот, но дербито кое се одигра на „Итихад“ ќе се памети и по една ...
| | веќе видена | слични

Манчестер Сити славеше над Арсенал со 1-0 и со тоа го продолжува својот пат во англискиот ФА Куп. „Граѓаните“ беа за нијанса подобри од „топчиите“, а голот кој ...
| | веќе видена | слични

Пеп Гвардиола и Манчестер Сити беа победници во дербито против Арсенал во четвртото коло од ФА Купот. „Топџиите“ кои предводени од „ученикот“ на Пеп, Микел ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Манчестер Сити излегоа како победници од првата сезонска пресметка со Арсенал која ја имаа во рамките на 4. рунда на ФА Купот. „Топчиите“ се ...
| | веќе видена | слични

Премиер лигата е најатрактивното првенство на светот, шампионат кој секогаш носи возбуда, неизвесност, квалитетни натпревари во кои секој тим може да дојде до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари денеска се сретнал со амбасадорот на Бугарија во земјава Ангел Ангелов, на која, како што соопшти, истакнал ...
сите 253 | | | веќе видена

Девет пожарникари од Кавадарци ги прават последните подготовки и во најскоро време заминуваат да помогнат во реонот зафатен од земјотрес во Турција. Оваа ...
сите 448 | | | веќе видена

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 284 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 170 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 188 | | | веќе видена

Неколку дена по последниот испад кон новинар од страна на државен функционер, повторно се соочуваме со случај каде на прашање од новинарот Сенат Зулбеари ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Манчестер Сити му нуди нов договор на Хулијан Алварез

Од:
До кого (е-маил):
Порака: