Манчестер Сити му нуди нов договор на Хулијан Алварез

Арсенал претрпе пораз од Манчестер Сити на „Итихад“ и се збогуваше од битката за титулата во ФА Купот, но минималниот неуспех од 1:0 не беше единствена лоша ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Манчестер Сити го победи Арсенал со голот на Аке и се пласираше во осминафиналето на ФА Купот, но дербито кое се одигра на „Итихад“ ќе се памети и по една ...
| | веќе видена | слични

Манчестер Сити славеше над Арсенал со 1-0 и со тоа го продолжува својот пат во англискиот ФА Куп. „Граѓаните“ беа за нијанса подобри од „топчиите“, а голот кој ...
| | веќе видена | слични

Пеп Гвардиола и Манчестер Сити беа победници во дербито против Арсенал во четвртото коло од ФА Купот. „Топџиите“ кои предводени од „ученикот“ на Пеп, Микел ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Манчестер Сити излегоа како победници од првата сезонска пресметка со Арсенал која ја имаа во рамките на 4. рунда на ФА Купот. „Топчиите“ се ...
| | веќе видена | слични

Премиер лигата е најатрактивното првенство на светот, шампионат кој секогаш носи возбуда, неизвесност, квалитетни натпревари во кои секој тим може да дојде до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 03.02.2023 во 11.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.А.(19) од село Слупчане, општина Липково. При претрес во неговиот ...
сите 493 | | | веќе видена

Тројца научници ги повикаа политичките партии да не си играат со темата пред избори. Предлогот за мисија „Македонија“ во ЕУ и САД научниците му го предложиле ...
сите 301 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 243 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 66 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 70 | | | веќе видена

Поданичкиот однос на владата допринесе Македонија да биде понижувана од Бугарија. Веднењето на кичма е причина на барањата на Бугарија кои секој ден се се ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Манчестер Сити му нуди нов договор на Хулијан Алварез

Од:
До кого (е-маил):
Порака: