Албанската полиција на преминот „Блато” спречила шверц на нафта

На граничниот премин „Блато” на албанско-македонската граница кај Дебар, полицијата уапсила албански државјанин при обид да шверцува гориво-нафта. Станува збор ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Снегот кој го зафати северниот и североисточниот дел на Албанија ги создаде и првите проблеми, посебно во руралните средини.Во областа Голо Брдо отежнато е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Mинистерот за надворешни работи Бујар Османи упати апел до јавноста за мирно и достоинствено чествување на 4 февруари, денот на кој се одбележува ...
сите 481 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 116 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, во неговото гостување во „Патот кон“ на ТВ Алсат, истакна дека овој пратенички состав нема мандат за ...
сите 163 | | | веќе видена

На 02.02.2023 околу 18.30 часот на паркинг простор пред трговски центар на подрачје на Аеродром, полициски службеници од Одделението за криминалистички работи ...
сите 237 | | | веќе видена

Шефот на американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА) Вилијам Барнс наводно му понудил на Киев „мир во замена за земја“, а на Москва – „земја во замена ...
сите 227 | | | веќе видена

Десеттина картонски кутии, на кои е испишано –За добро здравје на Христијан Пендиков, Фондација Бугарска меморија, денес пристигнале во бугарскиот клуб Цар ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Албанската полиција на преминот „Блато” спречила шверц на нафта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: