Полицајка зела рушвет од Грци на „Богородица“

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Б.А.(36) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама".Во периодот од 26.10.2022 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Реновирање, сместување и транспорт. Ова се само дел од останатите услуги кои ги договарал лажниот Дејан, кој всушност е осуденик кој издржуваше затворска казна ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

СВР Охрид поднесе кривична пријава против К.М.(23) и А.П.(23), двајцата од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено ...
| | веќе видена | слични

Профил на социјалната мрежа Фејсбук со име Тодор Александров попладнево јавно повика на претепување и ликвидација на македонски идиоти кои што ќе тепаат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Девет пожарникари од Кавадарци ги прават последните подготовки и во најскоро време заминуваат да помогнат во реонот зафатен од земјотрес во Турција. Оваа ...
сите 448 | | | веќе видена

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 284 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 170 | | | веќе видена

Лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари денеска се сретнал со амбасадорот на Бугарија во земјава Ангел Ангелов, на која, како што соопшти, истакнал ...
сите 128 | | | веќе видена

Изминативе денови има добар прогрес во преговорите со Алијансата за Албанците во делот на програмските определби и кадровското екипирање, изјави премиерот ...
сите 278 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицајка зела рушвет од Грци на „Богородица“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: