Нова книга во е-продавницата на ЕМИТЕР – “Oснови на сценската проекција” од Милчо Узунов


Театарот како прв и најстар медиум денеска благодарение на технологијата сè уште е во фокусот на човечката културна посветеност. Технолошките достигнувања, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Веќе е договорено со Министерствата за здравство и правда да раководат кадри на Алијанса за Албанците, ресори кои во моментов се во рацете на Алтернатива и ...
сите 184 | | | веќе видена

Поранешниот пратеник на Алтернатива Скендер Реџепи, кој одредено време делува како независен пратеник, вели дека неговите сопартијци не успеале да ги постигнат ...
сите 123 | | | веќе видена

Чествувањето на 151 година од раѓањето на Гоце Делчев во Северна Македонија помина во најдобар ред и без нарушување на јавниот ред и мир, со овозможен пристап ...
сите 331 | | | веќе видена

Тројцата Бугари од партијата Преродба кои беа приведени вчера на граничниот премин-Деве Баир, шест часа биле држени со лисици на рацете во полициската станица ...
сите 192 | | | веќе видена

„Бугарите ќе бидат запишани во Уставот без никаков проблем кога ќе има реципроцитет, кога мојата баба Бранка во Благоевград ќе може да биде Македонка, а не ...
сите 233 | | | веќе видена

„Важно е да не се остави перспективата на односите меѓу двете земји само на темата каков инцидент се случил. Во исто време, додека се работи против говорот на ...
сите 311 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши, на вчерашната прес-конференција, по поставено прашање од новинарите, со несоодветен и дрзок коментар ги омаловажи. ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нова книга во е-продавницата на ЕМИТЕР – “Oснови на сценската проекција” од Милчо Узунов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: