Годишна награда за млад истражувач на Народната банка: Краен рок за пријавување труд е 1 февруари

2 копии

Време зa читање: 2 минути Крајниот рок за доставување на трудовите за Конкурсот за Годишната награда за најдобар труд од областа на макроекономијата и ...
| | веќе видена | слични

Фестивалскиот одбор на републичкиот детски литературен фестивал „Ракатки“ – Скопје распишува КОНКУРС за најдобри литературни творби на „Ракатки“ 2023 Темата на ...
| | веќе видена | слични

Отворен е меѓународниот конкурс за поетскиот фестивал „Детско царство“, наменет за учениците во основните училишта од Босна и Херцеговина, Србија, Црна Гора, ...
| | веќе видена | слични

Квизот е проект на Европската банкарска федерација за финансиска едукација на учениците од 13 до 15 години, а се одвива во две фази: првата се националните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонската банкарска асоцијација во соработка со Народната банка и Комисијата за хартии од вредност објавува повик до основните и средните училишта во ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Министерството за образование и наука и Педагошката служба иницираат процес за изработка на нов Закон за учебници за основното и средното образование. – ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Фармацевтската компанија „Алкалоид“ најави обновување на сопствената евиденција на пензионери и поради тоа упати повик до сите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари денеска се сретнал со амбасадорот на Бугарија во земјава Ангел Ангелов, на која, како што соопшти, истакнал ...
сите 251 | | | веќе видена

Девет пожарникари од Кавадарци ги прават последните подготовки и во најскоро време заминуваат да помогнат во реонот зафатен од земјотрес во Турција. Оваа ...
сите 449 | | | веќе видена

По разорниот земјотрес што се случи на границата на Турција и Сирија, во кој според последните проценки загинаа повеќе од 9.400 луѓе, од овие две земји доаѓаат ...
сите 707 | | | веќе видена

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 284 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 170 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 188 | | | веќе видена

Неколку дена по последниот испад кон новинар од страна на државен функционер, повторно се соочуваме со случај каде на прашање од новинарот Сенат Зулбеари ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Годишна награда за млад истражувач на Народната банка: Краен рок за пријавување труд е 1 февруари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: