Вистинскиот начин да се разбудите и да ги опуштите мускулите: 10 минути утринска јога


Јогата е одличен начин да се опуштите наутро и да се подготвите за новиот ден. Ви предлагаме сет на вежби во траење од 10 минути. Ова е исто така добар начин ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За да се чувствувате подобро во својата кожа, и да имате повеќе движечка енергија, тоа не мора да значи нарушување на вашата дневна рутина. Д-р Мајкл Мосл ...
| | веќе видена | слични

Време е да почнете да вежбате Ако сакате да го затегнете задникот, треба да се посветите на сериозно вежбање. Ви предлагаме сет на кардио вежби во траење од 50 ...
| | веќе видена | слични

Најважно е сите вежби да ги правите правилно Доколку сте решиле конечно да започнете со вежбање, имаме предлог за вас. Сет домашни вежби во траење од 30 минути ...
| | веќе видена | слични

Вашата издржливост ќе биде ставена на тест Доколку мислите дека сте во одлична форма, ви предлагаме едноставен тест. Сет на тешки вежби во траење од 15 минути ...
| | веќе видена | слични

Лесната прошетка по јадење, во времетраење од две минути, може да помогне за намалување на нивото на шеќер во крвта и со тоа да го намали ризикот од развој на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќерката го нашла телото на мртвата мајка пред куќата во селото близу српскиот град Владичин Хан. Драган С.(61) е осомничен дека синоќа во селото Репинце кај ...
сите 114 | | | веќе видена

Откако ВМРО-ДПМНЕ денеска објави документи за токсично млеко и јогурт во Македонија, и побараа одговорност од АХВ, попладнево од Агенцијата најавија дека ...
сите 62 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 17 | | | веќе видена

Ако внимателно ги следите тезите на ВМРО-ДПМНЕ, ќе видите дека и ние истото го кажуваме дека Бугарија нема да запре овде. И конечно тоа го призна министерот за ...
сите 80 | | | веќе видена

Во Институтот за судска медицина во Приштина денеска е завршена обдукцијата на телата на тројцата убиени Срби за време на вооружениот конфликт на 24 септември ...
сите 806 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вистинскиот начин да се разбудите и да ги опуштите мускулите: 10 минути утринска јога

Од:
До кого (е-маил):
Порака: