Велешки велосипедисти маркираа и промовираа 50 дестинации за кои досега не сме слушнале - некои од нив извозуваат по 60.000 километри годишно


Најинтересни или најатрактивни, најблиски или најдалечни, љубителите на алтернативниот туризам ќе можат да си одберат некои од 50 дестинации во Македонија за ...
| | веќе видена | слични

Билазора е најголемата светиниколска атркација Зградата во која е сместен Народниот музеј - Свети Николе е споменик на културата, изграден во периодот од 1924 ...
| | веќе видена | слични

На факултетите има бесплатен психолог за сите што се вознемирени од војната, студентскиот дом е софистициран, може да се користат машините за перење со плаќање ...
| | веќе видена | слични

Развиваат мобилна апликација на која ќе може да се пријави каде има пластичен отпад, па тој ќе се собира, сортира и преработува за да се произведе нов ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонија за жал последните години е најслабиот ученик во одделението и затоа сите од околу имаат некакви желби и побарувања кои што се надвор од овие ...
сите 379 | | | веќе видена

Борби беснееја денеска во руско село во близина на украинската граница, по новиот упад на проукраинските сили, додека Москва ја продолжува кампањата со ...
сите 256 | | | веќе видена

Утре претпладне времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 241 | | | веќе видена

Шведска ги исполни своите обврски кон Турција, изјави денеска генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг по двочасовната средба со турскиот претседател ...
сите 269 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 458 | | | веќе видена

Указите што ги потпишав не се однесуваат на договорот меѓу Владата и „Бехтел-Енка“, ниту пак се однесуваат на составот на Надзорниот одбор кој треба да ја ...
сите 125 | | | веќе видена

Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека отстранувањето на полицијата од општинските згради на север може да се разгледа, но прво насилните криминални банди ...
сите 632 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Велешки велосипедисти маркираа и промовираа 50 дестинации за кои досега не сме слушнале - некои од нив извозуваат по 60.000 километри годишно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: