(ВИДЕО) „Алфа и Телма се непријатели на Албанците“: Што почна кажа Али Ахмети?


Во јавноста денеска се крена голема прашина откако лидерот на ДУИ, Али Ахмети, на трибина во Гостивар ги етикетира телевизиите Алфа и Телма како „непријатели ...
| | веќе видена | слични

Недозволиво е Али Ахмети да го користи терминот лидер на Албанците во Македонија. И не само во Македонија, не постои таков лидер во Европа.Ова го истакна ...
| | веќе видена | слични

„По 2002 година се создадоа многу политички партии, сите со една цел: да ја урнат ДУИ, бидејќи не ги водеше процесите како што треба. Но сите, без исклучок, на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Важно е прво да имаме професионални медиуми, а политичарите да не се мешаат и да не ја коментираат јавно нивната работа, но се разбира имаат право да си ги ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски од говорницата во прес-центарот на Владата завчера објави перфидно извинување за нападот кон Алфа ТВ и Телма во кое рече дека ако ...
| | веќе видена | слични

„Нема потреба ниту од средба со амбасадорката Агелер ниту за внатрепартиски реферндум во АА“, реагира аналитичарот и екс-министер за финансии на информацијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ги видов реакциите на здруженијата на останатите релевантни институции, со должна почит и внимание ги прочитав и ве уверувам дека истите понатаму ќе се основа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Димитар Ковачевски денеска на прес конференција истакна дека доколку некој медиум се препознал во тоа што тој го кажал на прес-конференцијата од пред ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски на денешната прес конференција на која заедно со заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски го критикуваше екс премиерот Никола Груевски кој доби азил и престојува во Унгарија. „Груевски тоа што сам го сруши сега ...
сите 109 | | | веќе видена

Најмалку 13 млади луѓе загинаа во денеска во раните утрински часови во пожар што избувна во познат ноќен клуб во Мурсија, на југоистокот на Шпанија. Оваа ...
сите 52 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Во брза заедничка акција на Оперативен тим Потраги во содејство со Единицата за интервентна полиција денеска во 14.20 часот на подрачјето на населба Влае лишен ...
сите 60 | | | веќе видена

Француските власти синоќа изразија жалење што Азербејџан дозволи мисија на ОН во Нагорно-Карабах дури по егзодусот на повеќе од 100. 000 Ерменци, јави Бета. ...
сите 206 | | | веќе видена

Припадниците на Армијата на Република Северна Македонија кои се дел од мултинационалните сили на НАТО во Бугарија се на ниво на задачата, мотивирани, посветени ...
сите 190 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 360 | | | веќе видена

ПЕТ ГОДИНИ ОД РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Поранешниот премиер Зоран Заев на Фејсбук денеска објави дека 30 септември 2018 година е важен ден во ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) „Алфа и Телма се непријатели на Албанците“: Што почна кажа Али Ахмети?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: