Градите изгледаат поголеми, струкот – потесен: „Магичниот“ фустан на најубавата жена во Холивуд е нештото за кое сите зборуваат


Необичниот фустан од модната куќа „Versace“ е совршен начин да се истакнат сите атрибути, а австралиската филмска ѕвезда го искористила максимално тоа. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За црвениот тепих, Кетрин Зета-Џонс секогаш избира елегантни вечерни фустани кои на софистициран начин ги слават женските адути. Така беше и на традиционалниот ...
| | веќе видена | слични

Убавата австралиска актерка Маргот Роби продолжува да ги поставува стандардите во модата, а модните критичари едноставно не можат да ѝ најдат мана. На уште ...
| | веќе видена | слични

Останато

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска му порача на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски да продолжи да се занимава со неа, бидејќи ѝ го ...
сите 372 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 154 | | | веќе видена

Тројца повозрасни граѓани се уапсени откако биле фатени додека краделе бакарен кабел. Како што информира МВР, обидот за кражба се случувал во сред бел ден, ...
сите 331 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

Британскиот министер за одбрана Грант Шапс разговарал за тоа како да се зајакне воздушната одбрана на Украина за време на состанокот со претседателот Володимир ...
сите 121 | | | веќе видена

Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) синоќа казнил и пломбирал уште пет маркети ширум земјава кои не ја испочитувале одлуката за ограничување на цените на дел ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Градите изгледаат поголеми, струкот – потесен: „Магичниот“ фустан на најубавата жена во Холивуд е нештото за кое сите зборуваат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: