(Фото/Видео) Пристигнува најголемиот луксузен едреник во светот - 140 години откако се појавија првите луксузни возови


Компанијата Ориент Експрес, која се занимава со производство на патнички возови, го претстави најголемиот едреник во светот. Едриличарскиот брод по име „Orient ...
| | веќе видена | слични

Сто и четириесет години по дебито на своите први луксузни возови, компанијата „Ориент Експрес“ го лансира својот прв брод за крстарење инспириран од златното ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонија за жал последните години е најслабиот ученик во одделението и затоа сите од околу имаат некакви желби и побарувања кои што се надвор од овие ...
сите 379 | | | веќе видена

Борби беснееја денеска во руско село во близина на украинската граница, по новиот упад на проукраинските сили, додека Москва ја продолжува кампањата со ...
сите 257 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 458 | | | веќе видена

Шведска ги исполни своите обврски кон Турција, изјави денеска генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг по двочасовната средба со турскиот претседател ...
сите 177 | | | веќе видена

Актуелниот турски претседател Реџеп Таип Ердоган освои 52,18 отсто од гласовите во вториот круг од претседателските избори во таа земја. Ова официјално го ...
сите 268 | | | веќе видена

Указите што ги потпишав не се однесуваат на договорот меѓу Владата и „Бехтел-Енка“, ниту пак се однесуваат на составот на Надзорниот одбор кој треба да ја ...
сите 125 | | | веќе видена

Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека отстранувањето на полицијата од општинските згради на север може да се разгледа, но прво насилните криминални банди ...
сите 632 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Фото/Видео) Пристигнува најголемиот луксузен едреник во светот - 140 години откако се појавија првите луксузни возови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: