Македонската фаланга ќе ги бодри ракометарите во Гетеборг

Македонската ракометна репрезентација од денеска е во Гетеборг. Ја почна дводневната акомодација на теренот каде што од петок влегува во квалификациите за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Главното прашање не е колку проектили беа лансирани и колку од нив ја погодија целта, туку она што е важно е дека Иран ја покажа својата решителност за време ...
сите 372 | | | веќе видена

Во изминатите 17 дена денеска е веќе 18 ден, можам да кажам дека од како започна кампањата за првиот круг претседателски избори кој што ќе колуминира сега за ...
сите 415 | | | веќе видена

„Каде без мене министерке у Европа ќе одите?“, „Секси зајачица“, „Лепотица“, „Каков осмех има као да е глумица со искрени намери“,„Убавица (лавица) ...
сите 138 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден истакна дека усвојувањето на законот за странска помош од Претставничкиот дом испраќа „јасна порака“ за американското ...
сите 181 | | | веќе видена

Синдикат на Полиција во Македонија (СПМ) поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во Скопје ...
сите 152 | | | веќе видена

На само неколку дена пред првиот круг на гласање, од Скопје кандидатот за претседател Стево Пендаровски искажа верување дека по повеќе од три децении ...
сите 291 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонската фаланга ќе ги бодри ракометарите во Гетеборг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: