Како да ѝ се стави крај на пандемијата на строго штедење

Време зa читање: 4 минути Владата на Србија се обврза да ги зголеми цените на струјата за 26% и цените на природниот гас за 30% од мај 2023 до мај 2024 година ...
| | веќе видена | слични

Најлошото околу финансиското страдање на Унијата заради цените на енергенсите е што тоа е само почеток на најголемата криза што се случила во последните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На Европа следната година ќе и биде многу потешко да ги наполни складиштата за гас отколку оваа зима, па сметките веројатно ќе останат високи, а владите би ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Соединетите Американски Држави станаа глобална сила за извоз на сурова нафта во последните неколку години, но извозот не го надмина ...
| | веќе видена | слични

Дали би било подобро ако една држава едноставно сама произведува сè што ѝ е потребно во рамките на нејзините граници наместо да увезува однадвор? Дали тоа би ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Властите на Обединетото Кралство постојано изјавуваа дека повеќе нема да користи јаглен за производство на електрична енергија ...
| | веќе видена | слични

Американската компанија Блумберг вчера објави сопствена пресметка според која Европа изгубила околу трилион долари од почетокот на рускиот напад врз Украина и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 213 | | | веќе видена

Во медиумите во Македонија бледо помина информацијата што ја објави министерот за надворешни работи Бујар Османи дека се формирал некаков „КВАД 100% во кој ...
сите 262 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 139 | | | веќе видена

Русија ќе продолжи да ги информира Соединетите држави за нивните ракетни тестови и покрај суспензијата на учеството во Новиот договор СТАРТ за ограничување и ...
сите 168 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 92 | | | веќе видена

Вработените во здравството, на протест пред МЗ побараа исполнување на ветувањето дадено пред неколку месеци, за покачување на платите на здравствените ...
сите 62 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, врз основа на прибраните докази во текот на истражната постапка ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како да ѝ се стави крај на пандемијата на строго штедење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: