Пронајдена дрога при претрес во Скопје, приведен дилер


7 копии

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Т.М.(39) од село Брвеница, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „телесна повреда ...
| | веќе видена | слични

На 14.12.2022 во 17.35 часот, полициски службеници од Полициската станица Македонски Брод го лишиле од слобода Д.В.(66) од село во Македонски Брод затоа што, ...
| | веќе видена | слични

СВР Битола поднесе кривична пријава против В.Р.(56) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на службена положба и ...
| | веќе видена | слични

Албански државјанин приведен на граничниот премин Делчево поради фалсификувани лични документи. При пасошка контрола патната исправа што ја приложил Л.М.(53) ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Две спротивставени верзии се пласираат за инцидентот во кој американски воен дрон се урна во Црно Море на 14 март. Американската, која тврди дека уривањето на ...
сите 198 | | | веќе видена

Затрупан е тунелот преку кој се планирало бегство од најголемиот затвор во Македонија. Откако службите извршиле увид, бидејќи се работи за безбедносен ризик, ...
сите 92 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека не е чесно ова што т.н. огнена група му го прави на лидерот на ДУИ Али Ахмети, кој, како што кажа, 20 ...
сите 139 | | | веќе видена

Меѓународниот кривичен суд (МКС) во Хаг во петокот издаде налог за апсење на рускиот претседател Владимир Путин, обвинувајќи го дека е одговорен за воените ...
сите 210 | | | веќе видена

Тинејџер од Скопје се терети за „тероризам“, откако е фатен дека испратил порака со заканувачка содржина до електронската адреса на едно средно училиште, а за ...
сите 369 | | | веќе видена

Руски борбен авион во понеделникот пресретнал два американски нуклеарни бомбардери и ги следел сè додека не се оддалечиле од рускиот воздушен простор. Рускиот ...
сите 198 | | | веќе видена

Тимот на Генерали Инвестментс подготви резиме за актуелните настани кои влијаат врз пазарите на капитал. Нема паника на берзите Потрагата по гнили јаболка во ...
сите 75 | | | веќе видена

Процесот на зачленување во ЕУ не е процес на еден човек, ниту на една политичка партија, ниту е процес на една влада, туку тоа е обврска и одговорност и на ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пронајдена дрога при претрес во Скопје, приведен дилер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: