ССК: Не е време за нови даноци

3 копии
6 копии

„Безидејноста, неспособноста и арогантноста на власта сега излегува на површина. Имено, денес е 16ти декември, две недели пред Нова година, и замислете дури ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Македонскиот земјоделец барем за миг може да биде спокоен. Во текот на вчерашниот ден, целата пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За обнова на ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од изјава на Зоранчо Јованчев, пратеник на Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ „Македонскиот земјоделец барем за миг може да биде спокоен. Во ...
| | веќе видена | слични

Ги послушавме потребите и барањата на земјоделците па до Собранието на Македонија поднесовме предлог - закон за измена на Законот за фитофармација со што ја ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Денес во Собранието владиното мнозинство одби еден многу важен Предлог закон кој беше предложен од страна на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „Обнова на Македонија“, а ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Љупчо Пренџов на прес-конференција кажа дека сметките за струја од јануари 2023 година ќе се зголемат за дополителни 5 отсто затоа ...
| | веќе видена | слични

Денес владиното мнозинство не се охрабри да работи во интерес на граѓаните, туку исклучиво во интерес на банкротираната и најнеспособната Влада во историјата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Поранешниот министер за надворешни работи, Никола Димитров, вечерва во Тема на денот во дневникот на телевизија Сител, го изнесе своето мислење дека Алијанса ...
сите 595 | | | веќе видена

Откако премиерот Димитар Ковачевски во петокот со својот бугарски колега Галаб Донев во телефонски разговор се заложија за мирно и безбедно чествување на ...
сите 590 | | | веќе видена

Вечерва ќе се одржи трибина Гоце е Македонија по повод 151 година од раѓањето на македонскиот револуционер, великан, апостол на Македонската Револуционерна ...
сите 523 | | | веќе видена

Статистиката во јануари е ужасна – само во семејствата има шест убиства. Државата го регистрира овој тренд но не презема ништо посебно. „Син уби татко“, „Татко ...
сите 326 | | | веќе видена

Двочасовната средба што се одржа зад затворени врати во Влада меѓу преговарачките тимови на премиерот, Димитар Ковачевски и лидерот на АА, Арбен Таравари, ...
сите 78 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 232 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска најави дека со претседателот Володимир Зеленски ќе разговара за најновите барања на Украина за софистицирано оружје ...
сите 240 | | | веќе видена

Зголеменото производство на електрична енергија е основа наредниот период да имаме можно намалување на електричната енергија, истакна претседателот на Владата, ...
сите 145 | | | веќе видена

На 30.01.2023 во 09.00 часот во СВР Скопје, 42-годишна жена од скопско село пријавила дека околу 08.00 часот малолетник од скопско село, кој бил во љубoвна ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ССК: Не е време за нови даноци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: